چرا داشتن یک کار موقت در تابستان برای نوجوانان مفید است؟

ممکن است به نظر آید که تابستان ایامی برای استراحت و آرامش نوجوانان پس از فراغت از مدرسه است اما جستجوی یک کار تابستانی می­ تواند به آنها کمک کند تا با مهارت­ های مفید زیادی آشنا شوند. هرچند پیدا کردن یک کار موقت ممکن است دشوار باشد اما ارزش صرف زمان و جستجو کردن را دارد. حتی اگر نوجوان شما نتواند کار تابستانی مورد نظرش را پیدا کند، این جستجو می­ تواند مهارت های زیر را در او تقویت کند:

 

توسعه مهارت پاسخگویی مناسب در مصاحبه شغلی

هرچه یک فرد تعداد بیشتری تقاضای کار بدهد، مهارتش در پاسخگویی به مصاحبه شغلی بیشتر افزایش پیدا می­کند. این مهارتی است که یک نوجوان در طول عمر بدان نیاز خواهد داشت چرا که در زمان های مختلف نظیر مصاحبه برای ورود به دانشگاه و همچنین یافتن یک شغل تمام وقت درآینده از این مهارت بهره خواهد برد.

توسعه مهارت مواجه­ه مناسب با طرد شدن

ممکن است فرزند شما در اولین­ کاری که از او مصاحبه کرده­ اند، پذیرفته نشود. اشکالی ندارد، طرد شدن امری طبیعی است که در موارد مختلفی در طول عمرمان اتفاق می افتد. یک نوجوان هرچه زودتر و بیشتر با این موضوع مواجه شود، میتواند در موارد مهمتر بعدی واکنش های مناسبتری نشان دهد و با آن راحتتر کنار بیاید. 

خودشناسی و کشف استعدادها

نوجوان شما با انجام کاری که ممکن است شغل اصلی مورد نظرش نباشد، می­تواند خودش را محک بزند و استعدادها و توانایی های جدید را در خودش کشف کند. به طور مثال زمانی که به فکر به دست آوردن و ذخیره­کردن پول است، تعهد و مسئولیت ­پذیری که لازمه دستیابی به اهداف بزرگ است در او تقویت می شود و حتی ممکن است به این فکر بیفتد که در آینده یک کارآفرین شود!

فراتر رفتن از محدوده آسایش و عبور کردن از مرزهای راحت طلبی!

اینکه فرزند شما در خانه بماند و کارهای تکراری معمول را انجام دهد، بسیار آسان تر از این است که قدمی جدید بردارد و به دنبال یافتن یک کار موقت باشد. این کار می تواند او را  از محدوده آسایش فعلی یعنی فضایی که درآن احساس راحتی میکند فراتر ببرد و باعث شود که به فردی خلاق و مولد تبدیل شود و در ضمن می تواند جنبه تفریحی جالبی هم داشته باشد.

داشتن احساس بهتری نسبت به خودشان

اعتماد به نفس در طی زمانی که نوجوانان در مدرسه هستند، زمان بعد از تعطیلی کلاس در منزل و زمانی که در حال انجام کارهای مختلف هستند، به تدریج در آنها رشد می­کند. مشغول شدن به یک کار موقت و یا حتی شرکت کردن در کارهای داوطلبانه و خیرخواهانه از یک سو می­تواند اعتماد به نفس نوجوانان را افزایش دهد و از سوی دیگر به شکل گیری رزومه مناسب برای آینده شغلی آنها منجرگردد.

منبع مطلب: www.kidshealth.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *